واردات و تامین شیرآلات صنعتی صنایع نفت,گاز و پتروشیمی

پترو تجهیز کاسپین واردکننده مستقیم و تامین کننده شیرآلات صنعتی با عملگرهای دستی،هیدرولیک و پنوماتیک از قبیل شیر کشویی،شیر توپی،شیر سوزنی،شیر اطمینان و ... میباشد که برندهای این مجموعه از معتبر ترین برندهای صنایع نفت،گاز و پتروشیمی میباشد با مناسب ترین قیمت ها. (کافیست یکبار قیمت های مارا مقایسه کنید...)


..., PTC valve : GATE , GLOBE , BUTTERFLY ,Knife Gate Valve, BALL , CHECK , NEEDEL , PRESSURE RELIEF , SEAFTY VALVE

PTC valve Material : ASTM A105N / ASTM A216 WCB,WCC/ ASTM A350 LF2 /ASTM A352 LCB,LCC / ASTM A350 LF3 / ASTM A352 LC3 / ASTM A182 F5A/F5 /ASTM A352 LC3 / ASTM A182 LF9 / ASTM A217 C12 / ASTM A182 F11/ASTM A217 WC6 / ASTM A182 F22 / ASTM A217 WC9 / ASTM A182 F91 /ASTM A217 C12A / ASTM A182 F304,304L / ASTM A351 CF8,CF3 / ASTM A182 F316,316L / ASTM A351 CF8M,CF3M / ASTM A182 F347 / ASTM A351 CF8C

... , PTC valve class : 150# , 300# , 600# , 800# , 900# , 1500# , 2500# & PN 10 , 16 , 25متریال شیرآلات صنعتی کربن استیل CARBON STEEL

FORGEDCAST
ASTM A105N ASTM A216 WCB/WCC
ASTM A350 LF2ASTM A352 LCB/LCC • شیر توپی BALL VALVE
 • شیرفلکه کشویی GATE VALVE
  شیرفلکه کشویی GATE VALVE
 • شیر سوزنی NEEDLE VALVE
  شیر سوزنی (نیدل ولو / needle valve) چیست؟
 • شیر بشقابی GLOBE VALVE
 • شیر پروانه ای BUTTERFLY VALVE
  شیر پروانه ای BUTTERFLY VALVE
 • شیر یکطرفه CHECK VALVE
  شیر یکطرفه CHECK VALVE
 • شیر صافی STRAINER
  شیر صافی STRAINER
 • شیر گیوتینی KNIFE GATE VALVE
  شیر گیوتینی KNIFE GATE VALVE

شیر توپی
در این بخش شرکت پترو تجهیز کاسپین به معرفی یکی از پرفروش ترین محصولات این مجموعه یعنی شیر توپی(یا همان ball valve) اختصاص میدهد.
شیرهای توپی که قسمت مسدود کننده سیال آن بشکل کروی و یا به زبان ساده تر توپی شکل میباشد و شامل نشیمنگاه شیر توپی مخروطی شکل میباشد که باعث تنش های یکنواخت در سطح نشیمنگاه شیر میباشد. همانطور که در تصویر بالای سایت پترو تجهیز کاسپین مشاهده مینمائید این مسدود کننده توپی یا کروی شکل از یک دریچه کروی داخل خود تشکیل شده که زمانی این درچه در حالت باز قرار گیرد سیال از آن عبور خواهد کرد و شیردر حالت on قرار دارد ، لازم به ذکر است شیرهای توپی این قابلیت را دارند که در حالت نیمه باز نیز قرار گیرند . دسته شیر موازی با سوراخ داخل کره شیر توپی میباشد که درحالت قرار گرفتن دسته شیر در موازات خط لوله،سوراخ در حالت باز قرار میگیرد و سیال داخل شیرتوپی بصورت کامل جریان خواهد داشت.

- شیر فلکه کشویی (GATE VALVE) :
شیر فلکه کشویی یک نوع شیر مسدود کننده سیال میباشد که این نوع شیر در حالت باز و بسته مورد مصرف قرار میگیرد و مناسب میباشد. همانطور که در تصویر منتشر شده توسط پترو تجهیز کاسپین در بالای صفحه مشاهده میکنید این شیر دارای یک زبانه میباشد که با حرکت به سمت بالا شیر در حالت باز قرار خواهد گرفت و زمانی که زبانه را به سمت پایین آورده شود زبانه شیر کشویی روی نشیمنگاه تعبیه شده در گیت ولو قرار خواهد گرفت و مسیر عبور سیال را بصورت کامل میبندد.
عملگر شیر کشویی GATE VALVE میتواند در حالت عادی و بسته به مکان استفاده از آن انواع مختلفی داشته باشد :
1 - باز و بسته کردن شیر کشویی با استفاده از فلکه.
2 - باز و بسته کردن شیر کشویی توسط آچار : مورد مصرف در مکان های بسته که فضای مناسب برای قرارگیری فلکه نیست.
3 -باز و بسته کردن توسط محور و یا استفاده از شیر کشویی دسته بلند(LONG GATE VALVE) : برای استفاده زمانی که حرارت سیال عبوری بالا میباشد و مجبور به استفاده از شیر کشویی دفنی میباشیم.
4 -باز و بسته کردن بصورت خودکار که توسط عملگرهای هیدرولیک،پنوماتیک و یا برقی امکان پذیر میباشد.

NEEDLE VALVE
نیدل ولو
شیر سوزنی یا همان نیدل ولو شیری است که دیسک آن بصورت عمودی حرکت میکند و مسیر جریان سیال را مسدود میکند.
همانطور که در تصویر بالای پترو تجهیز کاسپین مشاهده مینمائید ، دیسک آن بشکل سوزن NEEDLE میباشد و دلیل نامگذاری شیرسوزنی نیز همین دیسکی میباشد که مشاهده میکنید.
با حرکت افقی و یا عمودی این دیسک ما قادر خواهیم بود میزان جریان سیال عبوری از شیرسوزنی را کنترل و یا مسیر آن را مسدود نمائیم .
نشیمنگاه نیدل ولو طوری طراحی شده که در صورت پایین بودن کامل دیسک آب بندی مینماید و مسیر عبور سیال را بطور کامل مسدود میکند .
میزان کنترل جریان سیال و دقت کنترل سیال بستگی به نوع انتخابی شیرسوزنی و تعداد دور بسته شدن هندول شیر دارد که این مزایای نیدل ولو باعث شده تا شیر سوزنی در انواع مختلفی ساخته و تولید شود.

شیرآلات بشقابی

شیر بشقابی که در صنعت با نام Globe Valve شناخته میشوند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده مینمائید ساختمان داخلی این شیرصنعتی به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است که سیال برای عبور از این شیر 180 درجه تغییر مسیر میدهد و همین امر باعث میشود تا شیربشقابی Globe Valve به عنوان کنترل کننده جریان سیال مورد استفاده قرار گیرد و باز یا بسته نبودن کامل گلاب ولو باعث این نمیشود که نشیمنگاه و مجرابند آسیب ببیند و همین امر یک مزیت برای شیربشقابی محسوب میشود ، لازم به ذکر است شیربشقابی کلاس 800# یکی از پر فروش ترین شیرآلات صنعتی پترو تجهیز کاسپین میباشد که در برندهای lvf, douglas, chero , omb طرفداران خاصی دارد ... این شیرصنعتی در کلاس های 150 , 300 , 600 , 800 , 900 , 1500 , 2500 در انواع مختلف که در ادامه مجموعه پتروتجهیز کاسپین مفصل توضیح خواهد داد به فروش میرسد.

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای نیز یکی از شیرآلات مورد استفاده در صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و ... میباشد که عملکرد این شیر به گونه ای است که با حرکت چرخشی مجرای آب بند موجب بسته و یا باز شدن مسیر عبور سیال میگردد ، BUTTERFLY VALVE میتواند برای کنترل فشار جریان نیز مورد مصرف قرار گیرد.

مزایا و معایب شیر پروانه ای BUTTERFLY VALVE:
از معایب شیرآلات پروانه ای میتوان به نشتی آن اشاره نمود و همین امر باعث میگردد که BUTTERFLY VALVE در مسیر سیال های با فشار بالا مورد مصرف قرار نگیرد . یکی دیگر از معایب این نوع شیرآلات صنعتی میتوان به نیاز داشتن گریسکاری اشاره کرد.
شیرهای پروانه ای به دلیل ساختمان بسیار ساده نسبت به دیگر شیرالات صنعتی دارای تعمیر و نگهداری ساده تری میباشد،این نوع شیرها از سایز 1 ½” تا سایز "200 اینچ در پترو تجهیز کاسپین به فروش میرسد و در سایز های پایین عملگر شیر پروانه بصورت دستی میباشد که با ساختمان بسیار ساده HANDLE شیر توسط شفت به مجرای آب بند متصل شده و با چرخش 90 درجه دسته شیر میتوانید بطور کامل مسیر عبور جریان را بسته، باز و یا کنترل نمائید . در سایز های بالا BUTTERFLY VALVE در پترو تجهیز کاسپین دارای عملگر های دستی،هیدرولیک،پنوماتیک و برقی میباشد که بسته به محل استفاده یکی از این نوع عملگرها مورد مصرف قرار میگیرد.
شیرپروانه ای در حجم زیاد انتقال سیال (بخصوص مخازن و برج های تحت فشار) مورد مصرف قرار میگیرد و این قابلیت را دارد تا در حداقل زمان ممکن سرعت عبوری سیال را به حداکثر برساند.

کاربرد چک ولو چیست؟

چک ولوها (CHECK VALVE) صرفا جهت جلوگیری از برگشت سیال مورد مصرف در صنایع در نظر گرفته میشوند . نحوه باز و بسته شدن مسیر عبور جریان در چک والو کاملا وابسته به عبور جریان سیال در مسیر انتقال میباشد ، یعنی زمانی که سیال خلاف جهت عبوری شیر یکطرفه حرکت کند ، مسیر مسدود کننده چک والو بسته خواهد شد . مسدود کننده ها در شیر خودکار (یکطرفه) در انواع مختلفی ارائه میگردد که در ادامه شرکت پترو تجهیز کاسپین به معرفی آنها میپردازد .

انواع شیر خودکار ( یکطرفه ) :
- شیر خودکار دیسکی ( تک دیسک )
- شیر خودکار نوسانی
- شیر خودکار دیسک دوتکه ( ( DOUBLE DISC
- شیر خودکار قطع کن
- شیر خودکار دیسک وارونه

Strainer Valve
شیر صافی strainer valve یکی از پر کاربرد ترین نوع شیرآلات صنعتی مورد مصرف در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی میباشد.
همانطور که از نام این ولو "شیرصافی strainer valve' پیداست نقش آن فیلتر کردن انواع سیال با کمترین افت فشار میباشد ، استراینر والو در اشکال مختلفی تولید و ارائه میگردد که بسته به محل و شرایط محیط نصب هرکدام از آنها استفاده میگردد . در زیر پترو تجهیز کاسپین به معرفی هریک از مدل های شیر صافی strainer valve میپردازد .

- شیر گیوتین چیست ؟
مجموعه پترو تجهیز کاسپین یکی از واردکننده های شیرآلات صنعتی گیوتینی knife gate valve میباشد ، ما در این مجموعه مختصری در مورد شیرآلات گیوتین توضیح خواهیم داد .

کاربرد شیر گیوتین : این والو ها در مکانهایی که سیال دارای حجم زیادی جامدات میباشد مورد مصرف قرار میگیرد و بدلیل نوع طراحی knife gate valve قسمت مجرا بند یا همان disc شیر کاملا مجزا از مکانیسم آن میباشد و همین امر موجب شده در مواردی که خورندگی سیال و یا تماس با آن وجود دارد مورد مصرف قرار گیرد ، بطوری که عبور سیال را بین 10 الی 95 درصد flow جریان تنظیم میکند . این شیرآلات صنعتی در پروژه هایی که سیال دارای مقدار زیادی لجن میباشد کاربرد مناسبی دارد و در صنایع کاغذسازی ،تصفیه آب و مواردی مشابه شیر چاقویی کاربرد دارند.
همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ، شیر گیوتینی از اجزای بسیار ساده ای تشکیل شده است که همین امر باعث کاهش میزان چشمیگیری افت فشار در سیال میشود .
جنس بدنه knife gate valve : بدنده شیر گیوتین از جنس کربن استیل (Carbon Steel) و استنلس استیل (Stainless Steel) ساخته میشود ، و بدلیل شکل طراحی این والو دارای دمای فشار ریتینگ بالایی است و در برخی از انواع شیر چاقویی قادر است دمای بین 260- الی 73 درجه سانتی گراد را در فشار 22 باز تحمل کند .