DNNGo.ContentBuilder

جهت دانلود کاتالوگ شیرآلات لارسن توربو L&T VALVE روی لینک کلیک نمایید .

فروش شیرآلات لارسن و توربو LARSEN & TURBO VALVE

LARSEN & TURBO Limited ( L&T )I

Larsen & Toubro Limited لارسن اند توربو با نام اختصاری L&T ال اند تی ، یک شرکت چندملیتی هندی است که در زمینه فناوری صنعتی، صنایع سنگین، مهندسی، ساخت و ساز، تولید، نیرو، فناوری اطلاعات، خدمات نظامی و مالی فعالیت دارد. دفتر مرکزی آن در بمبئی، ماهاراشترا است.

- L&T در سال 1938 در بمبئی توسط مهندسان دانمارکی Henning Holck-Larsen و Søren Kristian Toubro تاسیس شد.

از 31 مارس 2022، گروه ال اند تی L&T GROUP شامل 93 شرکت تابعه، 5 شرکت وابسته، 27 سرمایه گذاری مشترک و 35 عملیات مشترک است که در زمینه مهندسی پایه و سنگین، ساخت و ساز، املاک، تولید کالاهای سرمایه ای، فناوری اطلاعات و خدمات مالی فعالیت می کنند.

در 1 اکتبر 2023، S N Subrahmanyan به عنوان رئیس و مدیر عامل L&T مسئولیت را بر عهده گرفت.


پروژه های ساختمانی قابل توجه L&T

هنینگ هولک-لارسن و سورن کریستیان توبرو در هند به نمایندگی از منافع سازنده تجهیزات لبنی دانمارکی FLSmidth زمانی که L&T را از طریق یک توافق شفاهی در سال 1938 تأسیس کردند. این شرکت به طور قانونی در سال 1946 تأسیس شد.

شروع جنگ جهانی دوم در سال 1939 و محاصره تجاری ناشی از آن، لارسن و توبرو LARSEN & TURBO را بر آن داشت تا مشاغل و تسهیلات خدماتی را ارائه دهند. تهاجم آلمان به دانمارک در آوریل 1940 عرضه محصولات دانمارکی را متوقف کرد. نیاز زمان جنگ به تعمیر، بازسازی و از بین بردن کشتی‌ها فرصتی را برای L&T فراهم کرد و منجر به تشکیل یک شرکت جدید به نام Hilda Ltd برای انجام این عملیات شد. L&T همچنین شروع به تعمیر و ساخت کشتی کرد. توقیف مهندسان آلمانی در هند که قرار بود کارخانه خاکستر سودا را برای گروه تاتا بسازند، به L&T فرصتی داد تا وارد عرصه نصب شود.

در سال 1946، آنها شرکت مهندسی ساخت و ساز و قراردادها (ECC) را برای تمرکز بر پروژه های ساخت و ساز ترکیب کردند. ECC اکنون به عنوان بخش ساخت و ساز L&T وجود دارد. تا سال 1947، این شرکت نماینده سازندگان تجهیزات مورد استفاده برای تولید محصولاتی مانند روغن های هیدروژنه، بیسکویت، صابون و شیشه بود. در سال 1947، این شرکت قراردادی را با شرکت کاترپیلار تراکتور امضا کرد تا تجهیزات جابجایی زمین را به بازار عرضه کند. در پایان جنگ، تعداد زیادی تجهیزات جنگی مازاد کاترپیلار با قیمت های جذاب در دسترس بود، اما منابع مالی مورد نیاز فراتر از ظرفیت شرکا بود. این امر آنها را بر آن داشت تا سرمایه سهام اضافی را افزایش دهند و در 7 فوریه 1946، لارسن و توبرو پرایوت لیمیتد ثبت شد.

در سال 1947، این شرکت دفاتری را در کلکته، مدرس و دهلی نو تأسیس کرد. در سال 1948، 55 هکتار از باتلاق و جنگل توسعه نیافته در Powai، بمبئی به دست آمد. در دسامبر 1950، L&T با سرمایه پرداخت شده 20 لک روپیه (معادل 22 کرور روپیه یا 2.6 میلیون دلار آمریکا در سال 2023) به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. گردش مالی فروش در آن سال 1.09 کرور روپیه (معادل 120 کرور روپیه یا 14 میلیون دلار آمریکا در سال 2023) بود. در سال 1956، بخش عمده ای از دفتر شرکت در بمبئی به خانه ICI در بالارد استیت نقل مکان کرد، که بعداً توسط شرکت خریداری شد و به L&T House تغییر نام داد، دفتر مرکزی فعلی آن.

در طول دهه 1960، سرمایه گذاری ها شامل Utkal Machinery Limited (UTMAL) (تاسیس در 1960)، Audco India Limited (1961)، Eutectic Welding Alloys (1962) و Tractor Engineers Limited (TENGL) (1963) بود.

در سال 1965، این شرکت به عنوان شریک ساخت رآکتورهای هسته ای انتخاب شد. دکتر هومی بابا، رئیس کمیسیون انرژی اتمی، در دهه 1950 به L&T مراجعه کرده بود تا اجزای حیاتی را برای راکتورهای هسته ای بسازد.

در طول دهه 1970، L&T برای همکاری با سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) منعقد شد. رئیس Vikram Sarabhai L&T را به عنوان شریک تولیدی انتخاب کرد.

در سال 1976، ECC برای یک پروژه بزرگ فرودگاهی در ابوظبی پیشنهاد داد. ترازنامه ECC، با این حال، الزامات صلاحیت مالی پیشنهاد را برآورده نکرد. بنابراین در L&T ادغام شد. ECC در نهایت به L&T Construction تغییر نام داد و اکنون بزرگترین بخش از درآمد سالانه گروه را تشکیل می دهد.

در سال 1985، L&T با سازمان تحقیق و توسعه دفاعی (DRDO) وارد همکاری شد. دولت L&T هنوز اجازه تولید تجهیزات دفاعی را نداشت، اما اجازه داشت در برنامه های طراحی و توسعه با DRDO شرکت کند. پس از انجام طراحی و توسعه، شرکت باید تمام نقشه ها را به DRDO تحویل می داد. سپس دولت هند کار تولید را به یک واحد دفاعی بخش عمومی یا کارخانه مهمات برای ساخت واگذار می کند. این شرکت در حال حاضر طیف وسیعی از سیستم های تسلیحاتی و موشکی، سیستم های فرماندهی و کنترل، سیستم های مهندسی و زیردریایی ها را از طریق DRDO می سازد.

Larsen & Toubro یک شرکت تابعه خدمات مالی به نام L&T Finance در نوامبر 1994 تأسیس کرد.

در سال 2015، این شرکت شروع به توسعه فضای تجاری، خرده فروشی و اداری در اطراف پروژه مترو حیدرآباد کرد.

در ژوئن 2019، این شرکت سهام کنترلی در شرکت خدمات فناوری اطلاعات Mindtree را به دست آورد.

* شما میتوانید جهت مشاوره و تامین برند معتبر لارسن اند توربو ( ال اند تی ) LARSEN & TURBO ( L&T VALVES ) در کشور ایران با شرکت پترو تجهیز کاسپین تماس حاصل فرمائید .
منبع : وبسایت www.en.wikipedia.orgنمایندگی انحصاری شیرآلات ال تی L&T VALVE