تولید انواع واشر و گسکت

کارگاه تولید واشر و گسکت


شرکت پترو تجهیز کاسپین از سال 1390 فعالیت خود را در زمینه تامین ملزومات خطوط لوله آغاز نموده و از سال 1395 با توجه به نیاز بازار ، کارگاه تولید واشر و گسکت را تاسیس و با هدف رقابت در کیفیت و قیمت مناسب با سایر تولیدکنندگان گسکت و واشر به فعالیت خود در این زمینه ادامه داد و اکنون پس از گذشت 7 سال فعالیت مستمر در زمینه تولید انواع گسکت و واشر های NBR , EPDM , PTFE و ... آماده تولید انواع واشر و گسکت برای صنایع مربوطه میباشد .


کارگاه تولیدی واشر لاستیکی
  • معرفی برخی از متریال ، واشرهای تولیدی در شرکت پترو تجهیز کاسپین به شرح زیر میباشد :

  • تولید گست و واشر NBR
  • تولید گسکت و واشر EPDM
  • تولید گسکت و واشر NR
  • تولید گسکت و واشر SBR
  • تولید گسکت و واشر PTFE
  • تولید گسکت و واشر SILICONE
  • تولید گسکت و واشر VITON
  • تولید گسکت و واشر نسوز KLINGERIT
  • تولید گسکت و واشر NON-ASBESTOS

واشر یا گسکت EPDM چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشرهای EPDM نوعی لاستیک مصنوعی میباشند که در بازه دمایی منفی 45- الی 150 درجه سانتیگراد کاربرد دارد . این نوع لاستیک مصنوعی دارای قابلیت کشسانی فوق العاده ای هستند و مقاوم دربرابر عوامل محیطی مانند دما ، نور ، رطوبت میباشد و در برابر عواملی همچون تغییر دما هیچگونه انبساط یا انقباضی نخواهد داشت و همواره در شرایط مختلف قابلیت کشسانی خود را حفظ میکند . 

گسکت EPDM برای مصارفی که سیال آنها دارای خاصیت خورندگی ( مانند اسیدها ) میباشند استفاده میشوند . 

واشر EPDM همانطور که گفته شد دارای قابلیت کشسانی بالایی میباشد و به هیچ وجه نباید با قدرت دست دچار پارگی شود . شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه تولید واشر EPDM با کیفیت بالا و 2 سال گارانتی میباشد.

تولیدی گسکت EPDM
تولیدی گسکت NBR

واشر یا گسکت NBR چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشرهای NBR در واقع همان لاستیک نیتریل میباشند که در بازه دمایی منفی 40- الی 180 درجه سانتیگراد کاربرد دارد . گسکت NBR به دلیل دارا بودن نیتریل مقاومت بسیار بالایی در برابر روغن و بنزین دارد . 

واشر NBR در صنایع خودروسازی ، هوانوردی و هسته ای کابرد قابل توجهی دارند .

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه تولید واشر NBR با کیفیت بالا و 2 سال گارانتی میباشد .

واشر یا گسکت نئوپرن NEOPRENE چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر نئوپرن به لاتین NEOPRENE نوع لاستیک مصنوعی میباشد که به عنوان واشر پلی کلروپران نیز در صنعت شناخته میشود . بازه دمایی گسکت نئوپرن از دمای منفی 46- الی 121 درجه سانتیگراد میباشد . لاستیک نئوپرن بسیار مقاوم در برابر روغن ، نفت ، آب و هوا میباشد و قابلیت کشسانی فوق العاده ای به دلیل بهم فشردگی کم این لاستیک دارد .

بدلیل خاصیت لاستیک نئوپرن NEOPRENE از آن در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی و خودروسازی و ... کاربرد فراوانی دارد .

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه تولید واشر نئوپرن NEOPRENE  با کیفیت بالا و 2 سال گارانتی میباشد .

تولیدی گسکت NEOPRENE
تولیدی گسکت NON-ASBEST

واشر یا گسکت نان آزبست NON-ASBESTOS چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر یا گسکت نان آزبست به لاتین NON-ASBESTOS نوعی گسکت نسوز میباشد که در بازه دمایی منفی 100- الی 550 درجه سانتیگراد کاربرد دارد

واشرهای نان آزبست در انواع مختلفی مانند مدل واشر نان آزبست ساده ، مسلح به سیم استیل ( واشر سیم دار ) ، آغشته به گرافیت ، و مدل آغشته به گرفیت و مسلح به سیم در برندهای معتبر جهانی مانند برند KLINGER , FRENZELIT , FEROLITE , TESNIT , TEMAC , HECKER موجود میباشد .

واشرهای نان آزبست که در صنعت با نام واشرهای نسوز نیز شناخته میشوند در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی که دارای شرایط خاصی میباشند مورد استفاده قرار میگیرند .

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه تولید گسکت نان آزبست NON-ASBESTOS یا تولید واشر نسوز با مرغوبترین کیفیتی و 2 سال گارانتی میباشد .

واشر یا گسکت NR چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر یا گسکت NR یک نوع لاستیک طبیعی میباشد که از نوعی درختان کائوچو که در مناطق استوایی رشد میکنند ، ساخته میشود .  این نوع لاستیک طبیعی در برابر الکل ها ، استرها ، گلایکول ها و کتون ها پایداری دارند ودر دمای پایین الاستیسته ی خوبی دارند ولی در دمای بالا خاصیت خود را از دست میدهند و کاربردی ندارند .

این نوع لاستیک ها در صنایعی مانند ساخت تایر خودرو ، و بخشی از چسب ها ، فرش ، لوله و غیره کاربرد فراوانی دارند .

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه تولید گسکت NR با مرغوبترین کیفیت و 2 سال گارانتی میباشد . 

تولیدی گسکت NR
تولیدی گسکت SBR

واشر یا گسکت SBR چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر لاستیکی SBR نوعی گسکت یا واشر لاستیکی مصنوعی میباشد که از نوع کائوچو مصنوعی ساخته میشود . واشر SBR قابلیت انعطاف پذیری قابل قبولی در شرایط دمایی پایین دارد .

این نوع واشرهای لاستیکی بدلیل قیمت مناسب و قابلیت انعطاف پذیری خوب در مواردی که سیال آب فاقد خاصیت اسیدی میباشد کاربرد دارد و در صنایع ساختمانی مانند شیرآلات ساختمانی مورد مصرف قرار میگیرد .

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه تولید گسکت و واشر لاستیکی SBR با مرغوبترین کیفیت و 2 سال گارانتی میباشد .

گسکت یا واشر تفلون PTFE چیست و چه کاربردی دارد؟

گسکت یا واشر تفلون به لاتین PTFE نوعی واشر پلیمری میباشد که به دلیل خواص شیمیایی و مزایای آن در بسیاری از صنایع مانند نفت ، گاز ، پتروشیمی و بخصوص در صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار میگرد .

واشر های PTFE قابلیت تحمل دمای بالا تا 260 درجه سانتیگراد را دارد و در برابر اصطکاک و عوامل شیمیایی مقاومت بالایی از خود نشان میدهد .

این نوع واشرها کاربرد بسیاری درقسمت های متحرک شیرآلات صنعتی جهت آب بندی آنها دارند .

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه تولید گسکت و واشر تفلون یا PTFE با مرغوبترین کیفیت و 2 سال گارانتی میباشد.

تولیدی گسکت PTFE
تولیدی گسکت SILICONE

واشر یا گسکت سیلیکون SILICONE چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر یا گسکت سیلیکون به لاتین SILICONE نوعی آلاستومر است که رنگی شفاف و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی را نسبت به سایر واشر ها دارد .

واشر سیلیکونی SILICONE در بازه دمایی منفی 100- الی 200 درجه سانتیگراد میتواند در سال های متوالی قابلیت انعطاف پذیری خود را حفظ کند و عایقی مناسب برای آب ، صدا ، چربی ، اسیدها ، اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش  میباشد .

گسکت های سیلیکونی SILICONE کاربرد وسیعی از صنعت و بدلیل ضد قارچ و باکتری بودن کاربرد ویژه ای در صنعت داروسازی و غذایی دارد . 

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه تولید واشرهای PTFE یا همان تولید واشرهای تفلون با مرغوبترین کیفیت و 2 سال گارانتی میباشد .

واشر یا گسکت کلینگریت KLINGERIT چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر یا گسکت کلینگریت به لاتین KLINGERIT نوعی ورق دولایه از جنس آزبست یا به لاتین ASBESTOS میباشد که در بین این دولایه یک لایه فلز دارای سوراخ های ریز که معمولا جنس این فلز استنلس استیل میباشد ساخته شده است .

واشر های کلینگریت KLINGERIT در نوع گرافیتی و ساده در دسترس میباشد .

این نوع واشرهای آزبستی قابلیت تحمل دمای بسیار بالا را دارد و به همین دلیل در صنایع بسیاری مانند صنعت نفت ، گاز ، پتروشیمی ، خودروسازی مورد مصرف قرار میگیرد اما واشر کلینگریت KLINGERIT کاربرد زیادی در  واشرهای سیلندر و اگزوز خودرو دارد .

شرکت پتروتجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه تولید واشر کلینگریت KLINGERIT با مرغوبترین کیفیت و 2 سال گارانتی میباشد .

تولیدی گسکت KLINGERIT
تولیدی گسکت VITON

واشر یا گسکت وایتون VITON چیست و چه کاربردی دارد ؟

واشر یا گسکت وایتون به لاتین VITON که ویتون نیز نامیده میشود در واقع یک برند از لاستیک مصنوعی میباشد که در O-RING اورینگ ها مصارف زیادی دارند . 

واشر یا اورینگ های وایتون VITON O-RING مقاومت خوبی نسبت به گریس و روغن های سیلیکون - گریس های روغنی و معدنی - گازوئیل و بنزین دارد .

وایتون دارای چند گرید میباشد که هرکدام در مصارف خاصی در صنعت نفت ، گاز ، پتروشیمی ، هوا و فضا مورد استفاده قرار میگرند . 

VITON GRADES = A ,B ,F , GLT , GFLT , XLT , ULT , ETP , TBR

شرکت پترو تجهیز کاسپین یکی از معتبرترین تولید کنندگان در زمینه تولید واشر وایتون VITON با مرغوبترین کیفیت و 2 سال گارانتی میباشد .

برخی از برندهای قابل تامین گسکت و واشر

گسکت ال ایمان AL-IMAN

گسکت ال ایمان AL-IMAN

گسکت بروگمن BURGMANN

گسکت بروگمن BURGMANN

گسکت دلمون DELMON

گسکت دلمون DELMON

گسکت فلکس ایتالیک FLEXITALLIC

گسکت فلکس ایتالیک FLEXITALLIC

گسکت گارلوک GARLOK

گسکت گارلوک GARLOK

گسکت کلینگر KLINGER

گسکت کلینگر KLINGER

گسکت سوال SEVAL

گسکت سوال SEVAL

گسکت ورتکس VORTEX

گسکت ورتکس VORTEX